09 dec Voorbeschouwing: VVGZ 1 – Alexandria’66 1
Zaterdag, 10 december 2022, aanvang: 15:00 uur
Terrein: Noordpark 1, 3332 LA Zwijndrecht
In de laatste speelronde voor de winterstop wacht Alexandria’66 1 een zware opgave:
Voetbal Vereniging Gelukvogels Zwijndrecht klom vorige week naar de 2e plaats op de ranglijst nadat het voor de vijfde achtereenvolgende keer zijn wedstrijd won. Eén doelpunt in Strijen was genoeg om “De Kanaries” te verslaan.
Historie
Alexandria’66 en VVGZ bonden voor het eerst de strijd aan in het seizoen 2014-2015. Destijds in de 1e Klasse hield VVGZ de punten in eigen huis dankzij een 2-1 overwinning. Op sportpark Oosterflank werd 2-2 gelijkgespeeld.
In het seizoen 2020-2021 won Alexandria’66 de thuiswedstrijd in de 2e Klasse D met 4-3 maar werd de competitie vanwege de coronapandemie stilgelegd waardoor de uitwedstrijd nooit is gespeeld.
Aan het einde van het seizoen 2018-2019 moest VVGZ zich via de nacompetitie proberen te handhaven in de 1e Klasse. Dat lukte niet waardoor VVGZ na meer dan 20 jaar afdaalde naar de 2e Klasse.
De resultaten van VVGZ in de huidige competitie:
VVGZ won 7 van de 9 wedstrijden. Alleen de uitwedstrijden tegen Sparta (3-0) en Spirit (4-1) gingen verloren. In speelronde 2 en 3 werd op eigen veld gewonnen van FC Binnenmaas (5-2) en van Neptunus-Schiebroek (1-0)
Vervolgens 5 overwinningen: Pelikaan uit 1-2, Slikkerveer thuis 4-0, SVS uit 1-4, Heinenoord thuis 2-0 en vorige week de 0-1 winst op Strijen.
Alle 4 thuiswedstrijden leverden een overwinning op: 12 punten met het doelsaldo van 12 voor en 2 tegen.
De resultaten van Alexandria’66:
Alexandria’66 begon voortvarend: er waren overwinningen op Pelikaan en Slikkerveer. Tegen SVS werd gelijkgespeeld. Uit bij Heinenoord de eerste nederlaag van het seizoen: 3-1 waarna thuis met 3-1 van Strijen werd gewonnen. Vervolgens werd verloren van Neptunus-Schiebroek, Nieuwerkerk, Hillegersberg en Sparta. De 0-1 nederlaag tegen Hillegersberg was een streep door de rekening. Zó onnodig! De tweede helft bij Sparta toonde Alexandria’66 een enorme veerkracht en kwam van 3-0 achter terug tot 3-3 waarna kort voor tijd Sparta in strijd met het wedstrijdbeeld de 4-3 scoorde. Alexandria’66 verloor die middag vooral van zichzelf. Vorige week tegen FC Binnenmaas speelde Alexandria’66 een uitstekende wedstrijd en won overtuigend met 4-0.
Favoriet?
Op basis van de ranglijst uiteraard VVGZ maar de selectie van trainer Ben Spork en zijn staf zal alles op alles zetten om dit kalenderjaar positief af te sluiten. De tweede helft bij Sparta leverde het bewijs dat Alexandria’66 in goeden doen zeker niet hoeft onder te doen voor de teams die bovenin meedraaien.
Nagekomen uitslag:
- Neptunus Schiebroek – Hillegersberg 2-0
Huidige stand:
- 1 Sparta 9-24
- 2 VVGZ 9-21
- 3 Heinenoord 10-20
- 4 Nieuwerkerk 9-19
- 5 Spirit 9-18
- 6 Neptunus- Schiebroek 9-15
- 7 Pelikaan 9-13
- 8 Alexandria’66 10-13
- 9 Hillegersberg 9-10
- 10 FC Binnenmaas 9-8
- 11 Strijen 10-7
- 12 Slikkerveer 9-4
- 13 SVS 9-2
Volledige programma in speelronde 11:
- VVGZ – Alexandria’66
- FC Binnenmaas – Nieuwerkerk
- Sparta – Hillegersberg
- Slikkerveer – Neptunus Schiebroek
- Pelikaan – SVS
- Spirit – Strijen
- Heinenoord is vrij.
De wedstrijd VVGZ – Alexandria’66 wordt geleid door scheidsrechter, de heer R.M. (Richard) Steenbergen.
Wij wensen Onze jongens met hun staf een mooie sportieve wedstrijd en heel veel succes!