30 nov Terugblik Zaterdag senioren
Alexandria ’66Â 1 stelt teleur
De uitwedstrijd tegen v.v. Rhoon had een dubbele lading: Of door een overwinning afstand nemen van de posities 11 t/m 14 en aanhaken bij de middenmoot, of raakt de middenmoot voorlopig even uit het directe zicht? Vooraf was duidelijk dat het team van trainer Marco van Rijn, tot en met speelronde 6 hekkensluiter met 1 punt, een niet te onderschatten tegenstander was na de knappe uitzeges bij Sparta en Piershil waardoor het puntentotaal op 7 kwam. Toch gingen wij er vooraf vanuit dat we in Rhoon de 3e seizoenzege konden behalen.
In een aantrekkelijke wedstrijd kwam Rhoon iets feller uit de startblokken. De eerste mogelijkheid van de wedstrijd was dan ook voor de thuisclub. In de 5e minuut kon Bart Driesse een voorzet vanaf links niet tot doelpunt promoveren. Even later de eerste doelkans voor Alexandria’66. De razendsnelle Lester Pires brak over de rechter flank door en dook op voor doelman Niels Ketting. Ketting voorkwam een vroege achterstand voor de thuisclub.
A’66 nam het initiatief. Met name in de 11e en 12e minuut waren er aanvallende acties over links via Jurano O’brien en rechts via Marciano Gangadin. De inzet van Jurano werd tot corner verwerkt. Marciano schoot over het doel. Na een kwartier spelen brak een mindere fase aan. Rhoon kreeg iets meer vat op het spel. Vanaf de 25e minuut nam Alexandria’66 het initiatief weer over en werd effectief. Een goede aanvallende actie van Jurano leidde in de 26e minuut de openingstreffer in. Uit de toegekende vrije trap brak Marciano Gangadin de score open met een bijzonder fraai genomen vrije trap: 0-1. Alexandria ging door en zette in hoog tempo enkele goede aanvallen op. In die fase waren we effectief want nog net binnen het half uur tekende Jurano op fraaie wijze voor de 0-2. Rhoon leek in die fase rijp voor een derde tegentreffer maar dat gebeurde niet. Alexandria pakte niet door. Plotseling stokte het goede aanvallende spel. Hierdoor kreeg Rhoon  de kans zich te herstellen. Reeds in de 33e minuut leidde dit 2x achter elkaar tot kansen maar vooralsnog hielden we de nul. Rhoon was richting de pauze de meerdere van Alexandria en kwam in de 40e minuut op 1-2 na een fraai uitgespeelde uitval. Jeffrey Zwaan scoorde beheerst, doelman Yves Basfielt had geen kans.
In de 2e helft ging het aanvankelijk gelijk op. Toch was het Rhoon dat in de 49e en 50e minuut weer het eerste gevaar stichtte. Mike Groeneveld voorkwam in m49 de gelijkmaker door zich letterlijk voor de bal te storten. Naar mate de 2e helft vorderde hing de gelijkmaker steeds nadrukkelijker in de lucht. Trainer Driss El Akchaoui probeerde het tij te keren door Rafiek Casteleins en Marchiano Deekman te brengen. Randy Evora keerde na een langdurige blessure terug binnen de lijnen. Hij verving de geblesseerd geraakte Nigel van Engel. Met enkele goede acties van Rafiek kwam er iets meer elan maar Rhoon deed er nog een schepje bovenop en daar had Alexandria uiteindelijk niet het juiste antwoord op. In de 78e minuut kreeg Rhoon loon naar werken: 2-2. In de 80e minuut een snelle en goed uitgevoerde counter van Alexandria’66. Doelman Ketting hield Marciano van scoren af. Vijf minuten later was het aan de andere kant wel raak. Rhoon kwam voor het eerst aan de leiding door een doelpunt van Maurice Heijboer: 3-2. In blessuretijd kreeg Marciano nog een reële kans maar zijn inzet ging net naast het doel.
Zo liepen we volkomen onnodig tegen een 3-2 nederlaag aan. Op basis van enorme inzet was de winst voor Rhoon verdiend. Een op zich aantrekkelijk duel eindigde zo voor ons in een teleurstelling. Ongetwijfeld een leermoment voor het jonge team van El Akchaoui. In de 2e klasse moeten we ook bij een 2-0 voorsprong gewoon doorgaan en geen gas terugnemen.
Aanstaande zaterdag ontvangen we thuis het goed presterende Strijen, met 17 punten uit 9 duels de trotse nummer 3. Over die wedstrijd later deze week meer.
SC FEYENOORD 2 – ALEXANDRIA’66 2: 2-1
Met een 2-1 nederlaag terugkeren van Rotterdam-Zuid/Varkenoord is op zich helemaal niet verkeerd maar in de situatie waarin ons 2e elftal verkeert natuurlijk toch weer een domper. Maar we moeten positief blijven, niet de moed verliezen, zeker nu er ook lichtpunten zijn! Daan Rijsbergen was na een langdurige blessure weer van de partij en ook David Voogt en Emre Durmaz hopen spoedig weer aan te sluiten. Zo krijgt ons 2e weer meer spelers en vertrouwen we dat trainer Nilton Fortes en zijn staf de komende tijd tot betere prestaties komen. Het seizoen duurt nog lang!
Aankomende zaterdag komt koploper Xerxes DZB 2 op bezoek.
BE FAIR 2 – ALEXANDRIA’66 3: 2-4
Alexandria 3 ging op bezoek bij hekkensluiter Be Fair. Een overwinning zou het debuut op 2e klasse niveau extra glans geven. Die overwinning kwam er via een 0-2 ruststand. Het was met name Marco Verhorst die na een bedroevend eerste half uur het DERDE de weg wees en met twee weergaloze acties Mark Kruithof in staat stelde te scoren. De rust ging in met een 0-2 voorsprong. Na rust pakte het team niet door en gaf Be Fair het gevoel dat er iets te halen viel. Na de aansluitingstreffer maakte de ploeg uit Waddinxveen zelfs gelijk. Na die 2-2 scoorde Marco uit een rommelige situatie de gelukkige 2-3 waarna Mark voor het slotakkoord van deze wedstrijd tekende: 2-4. De manier waarop was niet goed, maar weer 3 kostbare punten erbij. Bijna halverwege de competitie levert dit een bijzonder mooie 5e plaats op in de kompetitie. Na 8 speelronden zijn 3 overwinningen en 3 gelijke spelen goed voor 12 punten. Dat is een voorlopig resultaat om trots op te zijn.
Aanstaande zaterdag komt de nr. 3 Vitesse Delft 3 op bezoek. Wie weet …..? zit er nog meer in?