
Na De Zwerver uit (1-1) en CVV Zwervers uit (0-2) leek ons Vlaggenschip hard op weg om afscheid te nemen van de gevarenzone. Niet alleen vanwege de 4 behaalde punten maar zeker ook vanwege de manier waarop ons Eerste die 2 wedstrijden voor de dag kwam.
Op 24 januari 2026 was iedereen in Kinderdijk, en dus ook het thuisspelende De Zwerver, het over eens dat Alexandria’66 absoluut de overwinning verdiende. De realiteit was, dat wij eerst ruim in de extra tijd de gelijkmaker produceerden. Op de valreep 1 punt maar eigenlijk 2 punten verloren.
Een week later won ons Eerste op bezoek in Capelle aan den IJssel met 0-2 van CVV Zwervers. Na de openingstreffer in de 65e minuut verzuimden wij geruime tijd verder afstand te nemen en kreeg Zwervers zelfs enkele kansen om langszij te komen. In de 89e minuut viel de bevrijdende 2e goal en deed ons Eerste goede zaken.
Op zaterdag, 7 februari 2026 eindigde Alexandria’66 – VVGZ in een teleurstellende 1-2 nederlaag. Wij konden de opgaande lijn niet doortrekken. Een flinke tegenvaller ondanks dat ons Eerste veel inzet en strijd toonde!
Dankzij de bijzonder verrassende overwinning van CVV Zwervers, uit bij koploper Hellevoetsluis (2-3), zagen wij de club uit Capelle aan den IJssel in punten weer gelijk komen.
De ranglijst van dit moment:
Hellevoetsluis en Zuidland voeren de ranglijst aan met beiden 33 punten uit 14 wedstrijden. FC Binnenmaas is de huidige nummer 3 met 26 punten uit 14 wedstrijden. VVGZ (25 punten) en Brielle (24 punten) maken de top 5 compleet.
Op basis van deze stand lijkt aannemelijk dat Hellevoetsluis en Zuidland strijden om het kampioenschap én directe promotie naar de 1e Klasse.
Spartaan’20 is op dit moment de nummer 6 van de ranglijst met 18 punten uit 14 wedstrijden. De Zwerver heeft 17 punten uit 13 wedstrijden. DCV heeft 16 uit 14 en is momenteel de nummer 8.
Vanaf plek 9 is de spanning om te snijden. De verschillen zijn gering.
GSC/ODS leidt de clubs onderin de ranglijst met 14 uit 14. Neptunus-Schiebroek is de huidige nummer 10 met 13 punten, op de voet gevolgd door Alexandria’66, CVV Zwervers en Sparta AV.
Slechts op basis van een gunstiger doelsaldo staan wij op de 11e plaats (nacompetitieplek) met 12 punten, en CVV Zwervers eveneens met 12 punten op de 12e plaats (directe degradatie). Sparta AV volgt op slechts één (1) punt maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. Uiteraard geldt na de laatste speelronde, dat ook de club die als 13e eindigt rechtstreeks degradeert naar de 3e Klasse. Het is dus zaak om minimaal als 10e te eindigen.
De competitie wordt hervat op zaterdag, 28 februari 2026:
Op de laatste dag van de maand februari gaat Alexandria’66 op bezoek bij Brielle. Op 7 maart ontvangen wij DCV waarna wij een week later, op 14 maart op bezoek gaan bij Zuidland.
Twee uitwedstrijden tegen clubs uit de top 5 waaronder titelkandidaat Zuidland. Daar tussenin thuis tegen DCV, dat op 7 februari jongstleden met klinkende cijfers (1-5) won bij GSC/ODS in Dordrecht.
Drie zware wedstrijden die gezien de huidige 11e positie op de ranglijst van groot belang zijn.
Volgende week gaan wij voorbeschouwen op de wedstrijd Brielle – Alexandria’66.
Telefoonnummer algemeen
010 42 11 455
E-mailadres voetbaltechnische zaken
tc@a66.nl
E-mailadres voor aanmeldingen
secretaris@a66.nl
E-mailadres communicatie
communicatie@a66.nl
E-mailadres secretaris
secretaris@a66.nl
E-mailadres waarden en normen
waardenennormen@a66.nl
E-mailadres financiële zaken
penningmeester@a66.nl
E-mailadres sponsorzaken
sponsoring@a66.nl
E-mailadres Vertrouwenscontactpersoon
vertrouwenscontactpersoon@a66.nl
Locatie:
Sportpark Oosterflank
Leningradweg 50
3066 SH Rotterdam
Routebeschrijving voor auto en OV
KVK 40346029
Bank NL45 INGB 0001 8564 69
BIC INGB NL2A