31 jul Voorzitter Rob de Vries: Vakantietijd! (aflevering 3)
Een citaat uit aflevering 2: “Meer mensen én handen nodig om de klus te klaren!†. Ik maakte die opmerking in mijn verhaal waarin ik de schijnwerper richtte op het jeugdbestuur, en hun sinds vele jaren totaal belangeloos geleverde bijzondere prestatie voor hun cluppie. Mijn focus was oók gericht op Zaterdag, de speeldag waarop alles samenkomt en zo veel moet gebeuren. Maar natuurlijk is die “klus†nog groter en breder dan op de zaterdag.
Zie mijn opmerking in de aanhef als een serieuze oproep. We gaan voor kwaliteit. We willen vooruit. We werken continu aan verbetering. Stilstand betekent achtergang. Dat willen we absoluut niet. Integendeel! We leggen de lat voor ons zelf steeds hoger. Dà t is onze uitdaging. Dà t is de uitdaging voor Alexandria’66! We willen graag dat iedere Alexandriaan kan meeprofiteren van het positieve proces waarin de vereniging zich momenteel bevindt. Daar is keihard voor gewerkt. MAAR dat gaat niet van zelf! Bovendien willen wij daarin ook continuïteit aanbrengen. Dat Alexandria’66 zich de afgelopen tijd goed profileert, bewijst de praktijk. Zeer recent maakte de KNVB bekend dat in vergelijk tot een jaar geleden het aantal KNVB leden met meer dan 1% is afgenomen ondanks de stijging in het dames- en meisjesvoetbal.
LEDENGROEI
Alexandria’66 laat juist een ander beeld zien. Waar we vorig jaar bij de start van het seizoen 552 geregistreerde jeugdleden hadden, staat de teller op dit moment op 622. Een toename van 70 jeugdleden! Ook bij de senioren en de zaalafdeling zien wij een groei. Ik zie daarin een waardering van de prestatie die we als vereniging en meer bijzonder als kader met ons allen hebben geleverd.
MEISJESVOETBAL
Dit voorjaar, tot aan de zomervakantie toe, is veel tijd en energie geïnvesteerd om een terugkeer van meisjesvoetbal bij Alexandria’66 te bewerkstelligen. Mede dankzij de zeer gewaardeerde ondersteuning door Rotterdam Sport Support is het ons gelukt om voorlopig 1 meisjesteam Onder 11 jaar in te schrijven. Maar er is nog behoefte aan meer meisjes met geboortejaar 2008-2009!
Inschrijven kan weer vanaf 16 augustus 2018 in ons clubhuis, vanaf 20:00 uur!
Terug naar mijn oproep in de aanhef:  “Meer mensen én handen nodig om de klus te klaren!â€. Dat geldt in het bijzonder voor de zaterdag, maar strekt zich absoluut uit over de totale vereniging. Ik ging in aflevering 2 al in op de veranderingen binnen het jeugdvoetbal: de invoering van de nieuwe spelvormen bij het pupillenvoetbal. Vanaf JO-12 spelen we niet op een heel veld. De 7 tegen 7 maakte plaats voor 8 tegen 8 op een half veld, en daar werden aan toegevoegd de nieuwe spelvormen 6 tegen 6 op een kwart veld, en 4 tegen 4 op een nog iets kleiner veld. Hierdoor is de zaterdag voor het jeugdbestuur nog intensiever en zwaarder geworden dan die al was. Immers telkens weer moeten nieuwe veldjes met fysieke inzet worden aangelegd om volgende wedstrijden in andere spelvormen mogelijk te maken. Die veldjes aanleggen is slechts een van de taken op zaterdag. Vanaf 07:00 uur treffen Jeugdbestuursleden op ons complex de eerste voorbereidingen voor de speeldag. Er moet vroeg op de dag al het nodige gebeuren voordat om 08:30 uur de eerste zeven (7!, soms 8) wedstrijden van de dag kunnen beginnen.
De gehele dag door is onze jeugdcommissiekamer de ontmoetingsplaats van trainers en leiders van thuis- en uitspelende teams van A’66, van bezoekende verenigingen, voor scheidsrechters, ouders met vragen of opmerkingen, scouts, scheidsrechterbegeleiders, rapporteurs van de KNVB. Kortom heel veel mensen die het jeugdbestuur ontvangt en te woord staat. En passant worden ook nog de nodige zaken opgelost. Wat ook de gehele dag door gaat is koffie zetten, drinken verzorgen voor de teams en scheidsrechters, op verzoek de kleedkamers openen en waar nodig schoonmaken. Â
De afgelopen seizoenen ontving het Jeugdbestuur steun van enkele incidentele vrijwilligers. Een van hen, Bram Jongeneel is uitgegroeid tot een vaste en geroutineerde vrijwilliger. Maar om ook dit seizoen tenminste de kwaliteit te blijven leveren die we binnen onze vereniging wensen en absoluut nodig vinden, zoeken we nieuwe vrijwilligers die ons Jeugdbestuur kunnen steunen bij de uitvoering van de vele taken.
Daarom zullen we omstreeks het einde van de schoolvakanties starten met het persoonlijk benaderen van ouders van jeugdleden om zo meer vrijwilligers te werven. Primair voor de zaterdag, maar de behoefte strekt verder dan alleen de zaterdag. Die uitbreiding is nodig vanwege de groei van onze vereniging en zeker ook om de kwaliteit van onze dienstverlening te waarborgen! En daar kan ieder lid, en dus ook uw kind/pupil van profiteren!
Indien er ouders zijn die toch al met het plan rond lopen om als vrijwilliger iets voor de club van hun kind(eren) te willen betekenen, dan kunnen zij eerder al contact opnemen met voorzitter Rob de Vries of onze secretaris Severt Kruithof. Voor de contactgegevens zie op onze site Over de Club, Organisatie, het bestuur.
In de volgende aflevering (4) zal ik aandacht besteden aan deze soms snikhete zomer, de steeds voortdurende droogte en de gevolgen die ook bij Alexandria’66 zichtbaar zijn.