20 dec Alexandria ’66 JO19-1 en FC Twente vermaken het publiek
In de laatste wedstrijd van de eerste divisie najaar heeft Alexandria ’66 JO19-1 net niet voor een stunt kunnen zorgen. Het verloor door een benutte strafschop acht minuten voor tijd van de nog ongeslagen koploper FC Twente met 3-5. De vijfde goal viel in de 95ste minuut en er werd niet eens meer afgetrapt, leuk voor de statistiek van de bezoekers maar meer ook niet.
Tot voor deze wedstrijd had de sympathieke koploper uit Enschede nog niet verloren (6x winst en 4x gelijk). Van de blessuregevallen was alleen Iso Kork weer zover dat hij op de bank kon zitten, en o17 spits Shay van Liempt schoof ook aan bij de O19, zodat we in ieder geval weer vijf wissels hadden. Met een voorbeeldige inzet, beleving en de wil om te winnen tot de laatste seconde overrompelde de mannen van de afscheid nemende trainer Oscar Zwanenburg de bezoekers uit Enschede. Een schitterende schuiver in de linker beneden hoek van Quintin Rustveld zorgde na 11 minuten voor de 1-0 voorsprong. Er ontspon zich een een wedstrijd die heel leuk was om naar te kijken. Beide teams kregen enige mogelijkheden en het verschil in trainingscapaciteit was niet duidelijk te zien. Bij de Voetbal Academy van FC Twente trainen ze zes maal in de week, wij drie keer. Een schitterend opgezette counter opgezet door Shay van Liempt werd door hem zelf net niet benut. In de 41 ste minuut stuurde Floris de Blok met een messcherpe bal Quintin Rustveld de diepte in. Hij liep het centrale duo van FC Twente eruit en schoot de bal langs de kansloze doelman van de de bezoekers, 2-0. Zo gingen wij met 2-0 de rust in, wat een weelde.
FC Twente kwam getergd uit de kleedkamer en trok gelijk fel ten aanval, wat in de 53 minuut resulteerde in ongelukkig eigen doelpunt van een van de verdedigers van de thuisclub, 1-2. Drie minuten later was een moment van slechte communicatie achterin bij de rood-witten goed voor de gelijkmaker. Hierna moesten wij weer twee keer noodgedwongen wisselen. Djon Janssen en Damian Müller konden niet verder meer en werden afgelost door Nabil Sharif en Jeremy Hasel. In de 70ste minuut kwamen de bezoekers op voorsprong toen de doelman van Alexandria ’66 een hoge bal verkeerd taxeerde, 2-3. Hierdoor was echter JO19-1 niet aangeslagen maar ging nog steeds met de zelfde inzet en wil om te winnen op zoek naar de gelijkmaker. Na de wissel Lars Bierhuizen stond zijn plaats af aan Iso Kork ging een kopbal van Quintin Rustveld net over, maar in de 74ste minuut was het wel raak. Nabil Sharif gaf een loepzuivere voorzet, die door Amine Amghar in de verste hoek werd gekopt, 3-3.
Dat bleef het tot in de 82ste minuut, toen de bezoekers een strafschop kregen en rdie ook omgezet wed in een 3-4 voorsprong. Ook nu gingen de rood-witten weer op zoek naar de gelijkmaker, die gezien de getoonde inzet, wil om te winnen en de beleving zeker verdient was geweest. Verder dan een schot op de paal van Shay van Liempt bij 3-4 kwam het echter niet meer. Jammer maar wij gaan met een goed gevoel de korte winterstop in. Ook na afloop waren de complimenten voor ALEXANDRIA ’66 voor de instelling en spelopvatting, en niet voor de eerste keer. De eerste kennismaking met de BVO van FC Twente was er een van het plezierige soort, zowel voor, tijdens en na afloop. De wedstrijd stond onder de uitstekende leiding van Steve Jansen uit Nijmegen.
De najaarscompetitie in de eerste divisie werd zodoende een prooi voor de bezoekers uit Enschede. Almere City werd tweede door een o-1 zege bij de Graafschap. De ploeg uit Doetinchem werd hierdoor zelf derde en SBV Excelsior vierde. 12 Januari gaan zei verder in de Eredivisie laag, terwijl de andere ploegen met dus Alexandria ’66 verder gaan in de Eerste Divisie laag.
Wij hervatten de training weer op 3 Januari 2019.