24 sep Alexandria ’66 1 laat Sparta AV ontsnappen
Na de afstraffing in Etten Leur op zaterdag, 15 september in de laatste bekerwedstrijd tegen Unitas’30 (na 23 minuten was de eindstand van 4-0 al bereikt) was DE grote vraag hoe ons Eerste die kater had verwerkt. Wel nu, Alexandria’66 startte nerveus aan de wedstrijd. Dat leidde tot veel balverlies. Sparta kwam beter uit de startblokken en zette Alexandria’66 in het eerste kwartier van de wedstrijd onder druk. Sparta kwam enkele keren dreigend voor het doel van A’66 doelman Donny van Gelder maar dat leidde niet tot een voorsprong voor de bezoekers.
Richting de 20e minuut begon de thuisclub beter tegenstand te bieden en golfde het spel meer op en neer. Zo ontstonden ook voor Alexandria’66 enkele kleine kansjes. In de 22e minuut ging een schot van Jurano O ‘Brien voorlangs en even later werd een strak schot van middenvelder David Widarto geblokt zodat Sparta doelman Massimo van Ewijk niet in actie hoefde te komen. De grootste mogelijkheid voor de rust was voor de thuisclub. In minuut 41 was het Abed Kayyal die Jurano O ’Brien in stelling bracht maar diens schot ging over. Sparta had voor de pauze het beste van het spel. Alexandria’66 compenseerde met veel inzet. Donny van Gelder hield zijn doel schoon. Zo eindigde de eerste helft in 0-0.
Direct na de rust nam Alexandria’66 het initiatief. De thuisclub gooide alle schroom van zich af en zette Sparta onder druk. In die fase werd verdienstelijk gespeeld en ontstonden enkele mogelijkheden om de score open te breken. Sparta doelman van Ewijk kwam niet echt in de problemen. Een slordige terugspeelbal aan Alexandria zijde leidde tot een hoekschop en leverde in die fase de onverwachte 0-1 op voor Sparta. De harde kopbal van Robin van der Sman was Donny van Gelder in de 63e minuut te machtig.
Alexandria’66 was door deze tegenslag absoluut niet uit het veld geslagen. Integendeel. Met veel inzet werd op de gelijkmaker gejaagd. De domper van een week eerder bleek goed verwerkt. Er ontstonden diverse mogelijkheden. Het dichts bij een treffer was de thuisclub in de 82e minuut. Van Ewijk tikte een kopbal uit de kruising van zijn doel. Invaller May Glen kreeg nog twee kansjes in de 85e en 86e minuut maar verder kwam Sparta niet meer in gevaar. In de stromende regen nam Sparta de 3 punten mee naar Terbregge waar een gelijkspel meer op zijn plaats was geweest.
Scheidsrechter Peter Vreeswijk hield in deze levendige en sportieve wedstrijd de kaarten op zak.
De uitslagen in de 1e speelronde:
SSS – Kethel Spaland 3-3
Vitesse Delft – DCV 2-3
Nieuwenhoorn – Zuidland 2-0
Spirit – Strijen 5-2
CWO – Neptunus-Schiebroek 1-2
SVS – Hellevoetsluis 2-3
Zaterdag 29 september speelt Alexandria’66 uit bij Hellevoetsluis.